Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 199 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Marsz Niepodległości ciągle uwiera władzę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzeczą skandaliczną jest, to że służby specjalne kontrolowane przez PiS nasyłają na organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości swoich agentów.

Prawo i Sprawiedliwość podkreśla, że jest ugrupowaniem patriotycznym, że Dmowski dla nich Piłsudczyków jest tak samo ważny jak Piłsudski. Wydawać by się więc mogło, że inicjatywa Marszu Niepodległości, zasługuje jeśli nie na poparcie to przynajmniej na neutralną życzliwość. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna.
 
Pierwsze lata funkcjonowania Marszu Niepodległości przypadały na rządy Platformy Obywatelskiej, która bezpardonowo zwalczała tę inicjatywę. Niechęć wobec Marszu ze strony Platformy brała się z nieukrywanej skrajnej niechęci uczestników Marszu do osoby Donalda Tuska, ale również opinii uczestników na temat rządów tej formacji. Marsz w pierwszych latach był wyjątkowo mocno reprezentowany przez środowiska kibicowskie z całej Polski, której na dzień Święta Niepodległości zawieszały wzajemne animozje czy wręcz kibicowskie wojny. Popularnym stało się hasło: Donald matole twój rząd obalą kibole!To co wydawało się zabawnym hasłem uderzającym prominentnego, proniemieckiego, liberalnego polityka stało się faktem. Nim jednak kibice dołożyli swoje 5 groszy do obalenia Tuska Marsz po drodze doświadczał brutalnego traktowania ze strony platformerskich rządów. Były więc prowokacje, nachodzenie liderów środowisk narodowych przed Marszem przez policję i służby specjalne, były autobusy jadące na Marsz i wielokrotnie zatrzymywane tak, żeby nie zdążyły dojechać na marsz, byli policyjni prowokatorzy zachęcający ludzi do atakowania policji żeby mieć podkładkę do użycia siły. Używano gazu łzawiącego i granatów hukowych. Sam choć nie atakowałem ani policji, ani nikogo innego odczułem skutki użycia gazu, a obok mnie spadła wiązka granatów hukowych przez co straciłem słuch na kilka minut. Policjanci posiadali przy sobie broń palną choć na tego typu wydarzeniach mają zakaz jej używania, bito w sposób niedozwolonych uczestników Marszu. Przy ostatnim Marszu za rządów Platformy partia ta rzuciła do walki z manifestantami nawet oddziały specjalne policji i żandarmerii wojskowej. Policyjni i wojskowi komandosi wyposażeni w pałki teleskopowe sprowokowali Marsz na Rondzie Waszyngtona doprowadzając do zamieszek na skutek oburzenia manifestantów. Wśród ofiar aparatu opresji władzy znalazły się się kobiety, dzieci i osoby na wózkach inwalidzkich.
 
Pozwalano organizacjom anarchistycznym i lewackim na atakowanie Marszu, w tym również w oparciu o wsparcie które przyjechało z Niemiec. Podpalono budkę pod ambasadą rosyjską i pozwolono na podpalenie wozu transmisyjnego znienawidzonego TVNu, aby mieć następnie pretekst do użycia siły i rozwiązania Marszu. Słowem demokratyczne i liberalne władze zrobiły powtórkę społeczeństwu z okresu rządów władz PRLowskich stosując te same metody.
 
Tak jak napisałem we wstępie wydawało się, że rządy PiSu ukrucą proces niszczenia i walki z Marszem. I rzeczywiście prowokacje wobec marszu ustały, już piewrszy Marsz pod rzadami PiSu pokazał, że jesłi tylko policja i służby specjalne nie prowokują uczestników marszu nie dochodzi do starć w jego trakcie.
 
Brak pałowania uczestników Marszu ze strony policji nie zmienia jednak faktu, że Marsz Niepodległości, a ściślej jego idea i proweniencja organizatorów są mocno nie na rękę PiSowi. Narodowcy jako organizatorzy Marszu sami z siebie są solą w oku PiS zarówno do strony ideologicznej, jak i tego, że w pewnym stopniu stanowią polityczne zagrożenie dla partii rządzącej.
 
Już sam fakt, znalezienia się narodowców w nowej kadencji Sejmu napsuł sporo krwi PiSowi, bo gdyby nie wejście Konfederacji do Sejmu ich sytuacja w Sejmie byłaby dużo lepsza. Naczelnik z Żoliborza oficjalnie nie może atakować Marszu ponieważ biorą w nim również udział ludzie popierający PiS oraz ludzie idący z hasłami, które przynajmniej oficjalnie popiera PiS. Drugi kierunek na którym, narodowcy są dla PiSu problemem to kwestia roszczeń żydowskich. Środowiska narodowe zaangażowały się w uświadamianie społeczeństwa co go za moment czeka, w jaki sposób zostanie ograbione na rzecz zaspokojenia roszczeń żydowskich. Tematu tego boi się jak diabeł święconej wody PiSowska koteria ponieważ nie jest tajemnicą poliszynela, że PiS reprezentuje interesy Izraela i środowisk żydowskich w USA bardzo mocno, tworząc z Polski jedno z najbardziej prożydowskich i proizraelskich państw w Europie. I gdyby ta skrajna sympatia do Izraela i Żydów była w interesie Polski i Polaków, to oczywiście należałoby się cieszyć, ale wiadomo, że nie taki jest cel tej jednostronnie polskiej "miłości".
 
PiS nasyła agentów ABW i policji na domy organizatorów i liderów środowisk narodowych wypytując ich o planowane hasła na Marszu i liczbę uczestników w trosce oto, żeby na Marszu nie pojawiły się transparenty i hasła, które zostaną potraktowane jako rzekomy antysemityzm. Takie naloty mają pozwolić zorientować się służbom w tym jaka będzie rzeczywistość oraz zniechęcić uczestników Marszu do prezentowania niewygodnych dla władzy haseł. Służby chcą pokazać liderom środowisk narodowych, że mają ich pod kontrolą i żeby nie liczyli na anonimowość w swoim postępowaniu. Przy okazji jest szansa na napiętnowanie przez rodzinę i sąsiadów takich ludzi, no bo przecież skoro kogoś odwiedzają służby czy policja, to nie jest z nim wszystko w porządku. Jest szansa na rodzinny i społeczny ostracyzm, który może ograniczyć zapał do działania, taki jest cel tych wizyt policji przed kolejnym Marszem.
 
Jak więc widać bez względu na to czy rządzi krajem PO czy PiS narodowcy ze swoimi przekonaniami i poglądami mogą liczyć na szczególną opiekę i zainteresowanie służb specjalnych i policji.
 
 
Arkadiusz Miksa
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • PILNE! Marsz Niepodległości 2019 i MEGA studio patriotów przed Marszem! Transmisja NA ŻYWO
  https://youtu.be/R87UjP0IROo
 • Wysokiej ranga polityk z PIS-u tak pisze
  Trzaskowski:

  Nie ma zgody, by w Warszawie pojawiały się symbole faszystowskie czy nacjonalistyczne
 • E no ...zawsze można zastosować do uczestników MN z różańcem...., te same metody co w ochronie licznych Marszów Równości!
  https://cdn.natemat.pl/2772d7044c6436555b08b12d7401f5cc,780,0,0,0.jpg
  https://www.stefczyk.info/wp-content/uploads/2019/09/Bez-nazwy-7-1170x500.jpg
  zdjęcie z :
  https://www.stefczyk.info/2019/09/28/sad-przyznal-kuratora-pietnastolatkowi-ktory-stanal-z-krzyzem-naprzeciw-marszu-lgbt/

  https://natemat.pl/282769,dlaczego-jakub-baryla-stal-z-krzyzem-na-marszu-rownosci-w-plocku-wywiad

  https://youtu.be/B33HJTLaeko
 • @trojanka 12:56:34
  https://www.facebook.com/ich.wystarczy.cytowac/videos/368854667201765/
 • Idą..
  https://youtu.be/UZa5Bv1T-ec
 • @trojanka 12:56:34
  Takich zdjęć nie należy publikować, ponieważ żydo-katolicy mogą popaść w nie lada konsternację. No bo jak to, krzyżem i różańcem ów młodzieniec nie zdołał powstrzymać policji w żydo-katolickiej IIIŻydo-RP/Polin?
  Czyżby więc żydowski Jahwe nie istniał? Ale może być i tak, że żydowski Jahwe znakomicie rozróżnia swoich, czyli naród wybrany, od głupich gojów (?) - tylko goje tego jeszcze nie potrafią zrozumieć.
 • @Rzeczpospolita 13:48:00
  Co i jak i gdzie sam się kiedyś pan , w odległej mam nadzieję przyszłości, przekona!Teraz pozostaje jedynie obszczekiwać i obrażać i tym samym niejako zabraniać innym tego co czują i pragną. Ja staram się jak mogę postępować zgodnie z moją wiarą.W jakim stopniu mi się to udaje, tez się kiedyś dowiem.Każdy człowiek odpowie za siebie i za to co zrobił ze swoim życiem
  Nikomu nie obrzydzam i nie wyśmiewam ,zgodnej z jego potrzebami duchowymi, wiary lub niewiary.Każdy ma swoje potrzeby duchowe, albo ich niema.Uważa się za kawałek mięcha,który szybko zakopią bo się zaśmierdzi albo coś w tym stylu.!!Nawet w galaktycznego morsa niech sobie wierzą!
 • @Rzeczpospolita 13:48:00
  O jejku, to prawosławie tez panu przeszkadza!!Czy nie??
 • @trojanka 14:29:52
  Tu nie chodzi o obrzydzanie i wyśmiewanie, choć mój komentarz był złośliwie ironizujący.
  Rzeczywisty problem polega na ogromnym braku świadomości historycznej i politycznej u Polaków, którzy nie zdają sobie sprawy, ile zła tak indywidualnego, jak i społecznego, narodowego i państwowego wynika z narzucenia nam żydo-chrześcijaństwa. I nie trzeba nawet sięgać daleko wstecz, wystarczy przeanalizować rolę Kościoła w obalaniu PRL i wpychaniu Polski w łapy syjonistycznych kolonizatorów z USA, Wlk.Brytanii, Izraela - zresztą sam Kościół również pasożytuje na Polakach, także na niewierzących i wyznawcach innych religii.
 • @Rzeczpospolita 14:51:30
  Podpisanie Konkordatu
  23 lutego br. prezydent RP..... Aleksander KWAŚNIEWSKI,...... w obecności: prezesa Rady Ministrów, marszałków Sejmu i Senatu, nuncjusza apostolskiego, ministra spraw zagranicznych, szefowej Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa Gabinetu Prezydenta RP, podpisał dokumenty ratyfikacyjne Konkordatu między Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską.

  http://www.prezydent.pl/aleksandra-kwasniewskiego/aktualnosci/rok-2000-i-starsze/art,158,295,podpisanie-konkordatu.html
 • @trojanka 15:45:39
  Istotą każdej religii jest trzymanie za twarz pospólstwa i trzepanie na nim kasy. Czyli zwykła polityka tyle, że pod karą bożą egzekwowana. By mieć kontakt ze Stwórcą religia i kościół nie są potrzebne. Przynajmniej nie jest to niezbędny wymóg - naprawdę nie potrzeba padać na twarz przed kapłanami, nie trzeba być chrześcijaninem by zasłużyć sobie na dobre miejsce po tej drugiej stronie. Istotą jest przyzwoitość w życiu.
 • @zadziwiony 16:12:54
  Nie padam na twarz przed kapłanem, ani żadnym innym człowiekiem.!!

  "Istotą jest przyzwoitość w życiu."noo jesteś bogiem!!
  Ja nie,dlatego mam potrzebę i pragnienie pomocy, aby żyć prawdziwie przyzwoicie, tak na serio!!I jak nie daję rady , co się zdarza...to Zbawiciel mi pomaga i wiem,że jak jednak moja stara natura zwycięży , to ON mnie usprawiedliwi i pomoże zrozumieć co było nie tak. I we wspólnocie ludzi tak czujących czyli Kościele,jest mi łatwiej i raźniej , idziemy Jego śladami, jakkolwiek czasem nieudolnie!On czeka na nas i się uśmiecha ze zrozumieniem.Czasem prowadzi krętą ścieżką z kamieniami i stromą.Ale i tak jest to najlepsza droga, również do poznania siebie.
  A to co nazywasz "przyzwoitością" czyli "sumienie", to też prezent od Niego.
 • @
  I znów siepaczom z PIS-u nie udało się rozwiązać Marszu Niepodległości.
  Który to już raz.
  Przykre.


  ps.

  Smutne, ile tego, co Czajka wlewała do Wisły płynie w internecie w Święto Niepodległości. To by znaczyło, że takie jest już naturalne środowisko tych hejterów. Nie dość, że biednych, to jeszcze zanurzonych po uszy w g...
 • @Husky 12:23:07
  No patrz pan, jaki debil z tego Trzaskowskiego....
  Za moich czasów nikt nawet nie pomyślał, żeby takie słowa wypowiedzieć.
  No, ale to 22 lipca było....
  Spokój, zabawa, cieplutko...
  I komu to przeszkadzało ?
  Już wiem : korporacjom – Chiquita, Dole, Del Monte i Fyffes....
 • @trojanka 16:32:50
  Poniekąd potwierdzasz moją tezę. Jeśli ktoś potrzebuje kontaktu ze Stwórcą, to nie potrzebuje do tego kościoła katolickiego, który jest tylko jednym z wielu Kościołów.
  Tak uważam - zresztą nie tylko ja, co wcale nie czyni mnie bogiem.
  Jeśli było by inaczej, to miliardy ludzi na Ziemi skazanych było by na wieczne potępienie, a tak z pewnością nie jest.
 • @zadziwiony 16:44:49
  Jaką "tezę", ja jestem wolną osobą, jedyne do czego Bóg mnie "przymusza",na moją zresztą prośbę... to słuchanie Jego rady aby szukać u Jego Syna pomocy w prowadzeniu przyzwoitego życia, bo takie JA chcę prowadzić!!

  Aby mieć jakąś podstawę, osnowę, drogowskaz jak postąpić w takiej czy innej sytuacji życiowej/ a miałam ich wiele trudnych/jaką podjąć decyzję itp.

  wiedząc że natura ludzka jest słaba i chwiejna.Każdy ma swoją drogę idź swoją a ja swoja.Tobie nic do mojej ,, a ja nie mam zamiaru negować twojej.Każdy niech idzie wybraną przez siebie.I nie drwi z wiary innych.
  Jeszcze nie ma przymusu religijnego chyba nie???
 • "Marsz Niepodległości ciągle uwiera władzę"
  ----------------
  Ich wszystko uwiera co odbywa się spontanicznie a za udział w danym przedsięwzięciu - nikt uczestnikom nie płaci. Wtedy czuja, że tracą sterowność. Czuja, że coś odbywa się - bez udziału ich pieniędzy - więc ich pieniądze jakby w tym miejscu - na tym odcinku - tracą diabelska moc.
 • Marsz we Wrocławiu stoi. Uczestnicy śpiewają hymn. Policja użyła armatek wodnych. Ludzie są wyciągani z tłumu i pacyfikowani.
  We Wrocławiu trwa pacyfikacja marszu "Żeby Polska była Polską". Policja używa gazu i armatek wodnych. Słychać płacz dzieci. Dantejskie sceny.

  https://t.co/q2HDBCMjho

  zakazane hasło to:
  za:https://twitter.com/katarzyna_ts
  Taka ciekawostka: hasło "Tu jest Polska, nie Izrael" jest antysemickie. Czy w ramach walki z antysemityzmem należy skandować "Tu jest Izrael, nie Polska"?
 • @Autor
  *5
 • Radosne oblicze ...rezydenta na marszu
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/74845112_2658321557735189_7883907024407232512_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQndG7KpeVezHv4_jXjkqPlDExXkEuO657vJkwQxCjscNv8W4Wwy07lN93J6cWoqccFZiNPyfYxV0KCI64Hce6WU&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=8e402d10014438f8a0c0391e2d97fdb0&oe=5E4E966E
 • @demonkracja 18:26:42
  Nie byłbym taki pewny, że to się odbywa bez "ich pieniędzy" ? Popełniasz błąd słowiańskiej prostolinijności !
 • @Rzeczpospolita 13:48:00
  I co jeszcze? To i tak lepiej niż bozki pogańskie (choć najpierw niech Pan zapozna się z mitologią słowiańską i ze źródłami). Te nawet nie potrafiły sie obronic przez Bogiem, Żydku mentalny (a może i etniczny-taką nienawiść doc katolików może demonstrować tylko parch albo wariatuńcio).
 • @Rzeczpospolita 14:51:30
  Pan zas posiada "świadomość historyczną"? Tyle razy już obalałem pańskie "źródla", ze wstydziłby się pan uchodzić za oświeconego. Do szkoły. Szkoła nawet po kolejnych reformach, to dla Pana Himalaje.
 • @zadziwiony 16:12:54
  Istotą odmian ateizmu jest walka z Bogiem. Czyli z czymś, co wg nich nie istnieje. Wniosek? To często wariaci.
 • @zadziwiony 16:44:49
  "z pewnością nie jest". To z pewnością, to trochę cie kompromituje. Skoro ty masz pewność, że nie będzie tylu potępionych, to mniemam, ze masz osobisty kontakt ze Stwórcą?
 • @Wican 08:42:40
  Ech, nieszczęsny, beznadziejny, żydowierco ...

  "Tyle razy już obalałem pańskie "źródla""

  i czynił Pan to zawsze w tak inteligentny - inteligentny na żydo-katolicki sposób, egzemplum choćby te dwa tutaj durnowate komentarze -, że śmiało może Pan się już podpisywać jako pożal się boże: żydo-katodebil Wican
 • @Wican 08:41:32
  "Te nawet nie potrafiły sie obronic przez Bogiem"

  Pewnie dlatego że ludzi o innej wierze nie palili na stosach, nie rozrywali końmi, nie wbijali na pale, nie łamali na kołach, nie rozrywali barków, ... itd itd. co było czynione w imię BOHA podczas "nawracania" JESZCZE nie wierzących w Jahwe czy syna obrzezanego cieśli z Nazaretu

  Kato/debile... to dopiero ciemnogród
 • @Wican 08:44:35
  Ile pychy i pogardy trzeba mieć w sobie by twierdzić, że jedyną prawdziwą wiarą jest ta którą ja uważam za prawdziwą. No ile?
 • @trojanka 17:07:10
  Nigdy nie przyszło mi do głowy, by dyskredytować kogoś z powodu wyznawanej przez niego wiary. Dziwię się jedynie, że niektórzy są niesamowicie podatni na indoktrynację instytucji religijnych które wykorzystują wiarę i słabość ludzką ku swojej korzyści, tej materialnej i politycznej.
  Powtórzę więc- nie ma żadnych dowodów na wyższość jednej religii nad drugą czy też trzecią. Poza tym każda służy do manipulacji tłumami.
  Znam ludzi, którzy mają kontakt ze Stwórcą bez pośrednictwa instytucji kościelnych i uważam, że są często lepszymi ludźmi niż zatwardziali zindoktrynowani katolicy. Mają też wsparcie w swych trudnych sytuacjach życiowych od siły wyższej. Jest mnóstwo dowodów, że wiara, modlitwa nie ma nic wspólnego z instytucjami religijnymi, albowiem działa wg, ustalonego przez Stwórcę wszechrzeczy mechanizmu. I tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031