Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 199 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Obsadą Trybunału policzkiem dla Ziobry i Gowina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwatorzy sceny politycznej i publicyści zachodzą w głowę skąd pomysł u Naczelnika z Żoliborza na zainstalowanie Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym.

Czy to efekt zbyt krótkiej ławki jeśli idzie o osoby zaufane czy może sprawa ma drugie dno?
 
 
Krystyna Pawłowicz była dla PiSu obciążeniem, więc polityczna emerytura w Trybunale Konstytucyjnym w innych okolicznościach jeszcze dwie, trzy kadencje temu byłaby idealnym rozwiązaniem zadowalającym zarówno Pawłowicz jak i PiS. Trybunał jest jednak aktualnie jednym z głównych ognisk konfrontacji więc oczywistym było, że kandydatura ta nie przejdzie niezauważona przez opozycję, zwłaszcza tę tęczową wobec której Pawłowicz dość ostro manifestowała swoją niechęć. Dla Piotrowicza, który przepadł w wyborach, to sytuacja wymarzona, bo bez tej propozycji groziłby mu polityczny niebyt, ponieważ w PiSowskiej centrali nie ma dla niego już miejsca więc jedyne na co mógłby liczyć, to jakaś cieplutka posadka w przedziale między 15-20 tysięcy złotych, w którejś ze spółek skarbu państwa. Wizja Trybunału Stanu spadła więc Piotrowiczowi z nieba.
 
 
Najprawdopodobniej śmiałe i pozornie idiotyczne posunięcie Naczelnika jest tylko mistyfikacją, w której świadomi lub nie świadomi kontrowersyjni bohaterowie mają do odegrania jedynie rolę epizodystów. O planowanych nominacjach nie zostali bowiem poinformowani ani Zbigniew Ziobro, ani Jarosław Gowin. Liderzy skrzydłowych formacji w ramach Zjednoczonej Prawicy, którzy w ostatnim czasie dali odczuć Naczelnikowi, że oczekują więcej partnerstwa wewnątrz neosanacyjnego obozu, który współtworzą z Naczelnikiem. Kaczyński doskonale zdawał sobie sprawę, że jego prowokacyjna decyzja zostanie bardzo źle odebrana zwłaszcza przez Gowina i oto właśnie mu chodziło. Pokazać swoją siłę, pokazać kto jest w dalszym ciągu głównym rozgrywającym w ekipie, która będzie rządziła Polską przez kolejne 4 lata. Teorię tę zdają się też potwierdzać wiadomości TVP, w których pokazano zestawienie poparcia dla potencjalnego lidera Zjednoczonej Prawicy, w którym z ogromną przewagą znalazł się Prezes, a za nim z poparciem około 10 % Ziobro oraz ponad 3 % Gowin. Prezentacja takiego zestawienia, właśnie w takim momencie w telewizji Kurskiego nie była z pewnością przypadkowa.
 
 
Czas pokaże jak Naczelnik z Żoliborza rozegra kwestię Trybunału i wybrnie z propozycji wprzęgnięcia w niego kontrowersyjnych polityków.

Arkadiusz Miksa 

KOMENTARZE

 • @Hades 15:36:01
  Dzięki faktycznie przejęzyczyłem się poprawiam :)
 • @Autor
  Nie rozumiem fascynacji.
  TK jest w pełni w ręku Zjednoczonej Prawicy. To w tej chwili tylko dopełnienie, a reszta chyba w styczniu.

  Puste dywagacje.

  Moim zdaniem - bardzo dobry wybór. Zarzuty - bezpodstawne. Czas dokończyć reformę sądownictwa.

  Moim zdaniem zacząć od usunięcia sędziów, którzy nie stawiają się przed komisją dyscyplinarną. To by wyjaśniło sytuację.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:47:01
  "Moim zdaniem" = PIS'owskim zdaniem
  I niech tak pozostanie
  A tzw. reforma nie musi a nawet nie powinna zaczynać się personalnie tylko wszechstronnie organizacyjnie samymi zasadami obsadzania Sędziów, przydzielaniem spraw (bo tylko idiota albo PIS'owiec wierzy w niby automatyczny rozdzielnik), całego przebiegu rozpraw oraz przydziałowi uprawnień i obowiązków, odpowiedzialności karnej i materialnej, itd

  Tylko że do tego czyli REFORMY trzeba chcieć reformować a nie robić samych szumnych ruchów na pokaz dla przyklasku oszołomów
 • Jak to jak?
  --------------
  "Czas pokaże jak Naczelnik z Żoliborza rozegra kwestię Trybunału i wybrnie z propozycji wprzęgnięcia w niego kontrowersyjnych polityków."
  --------------
  Zbliżają się wybory prezydenckie - więc Endriu musi się postarać o elektorat nie ze swojej półki - więc z odpowiednim przytupem nie zgodzi się na tych kontrowersyjnych polityków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031