Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 199 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Żądlą dotkliwiej niż szerszenie - drony w natarciu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Arabia Saudyjska, ze swoim PKB na poziomie 8,8 % jest na trzecim miejscu na świecie pod względem wydatków na zbrojenia, a mimo to nie była w stanie zapobiec skutecznemu atakowi dronów.

Ataku dronów nie były bowiem wstanie zatrzymać ich zestawy amerykańskich rakiet Patriot, ochraniających saudyjskie rafinerie. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych do działań bojowych bez wątpienia wprowadziło taktykę prowadzenia działań zbrojnych na nowy etap.
 
 
Stosowanie dronów do działań zbrojnych ma już ponad dziesięcioletnią tradycję. Początkowo wykorzystywane były one do obserwacji następnie zaczęto wykorzystywać je do pojedynczych ataków na określone cele. Od ataków amerykańskich czy izraelskich dronów ginęli w Afganistanie, Iraku czy Palestynie liderzy organizacji terrorystycznych. Pojawienie się każdego nowego rodzaju broni, zwłaszcza od dużym potencjale powoduje, że przyśpieszenia nabierają prace, których celem jest zwalczanie nowej broni, tak też się stało z dronami. Pierwszym głośnym przypadkiem przechwycenia drona bojowego była udana próba podjęta przez armię irańską, której udało się uziemić szpiegowskiego drona z USA. To z kolei spowodowało, potrzebę podjęcia działań umożliwiających przebicie się przez system obrony antydronowej. W tym celu postanowiono zastosować taktykę zmasowanego ataku dronami tak aby obrona przeciwlotnicza nie była wstanie przechwycić wszystkich z nich. Jednym z pierwszych konfliktów w którym przeprowadzono taki atak była kilkudniowa potyczka na granicy ormiańsko-azerskiej w 2016 roku. Światowi obserwatorzy byli zaskoczeni skalą dronowego ataku armii azerskiej na pozycje ormiańskie. Zaskoczyło ich również to, że Azerowie użyli dronów nie do zwalczania celów o strategicznym znaczeniu ale do ataków na busy, którymi przemieszczało się ormiańskie wojsko. Koszt produkcji jednego bojowego drona jest na tyle wysoki, że używanie ich do zabijania kilku przypadkowych żołnierzy wyglądało na irracjonalne posunięcie. Trudno powiedzieć czy była to forma psychologicznej rozgrywki ze strony Azerów, którzy chcieli pokazać Ormianom, że może ich armia jest bardziej bitna i zorganizowana, ale Azerów stać na zapewnienie własnej armii najnowocześniejszych rozwiązań, czy też może forma potraktowania kilkudniowej wojny jako poligonu doświadczalnego dla praktycznego wykorzystania dronów na masową skalę w przyszłości.
 
 
Kolejnym polem masowego wykorzystania dronów była Syria, na terenie, której kilkukrotnie roje dronów atakowały bazę wojsk rosyjskich w Hmeimim. Stroną atakującą były grupy terrorystyczne zwalczające rządy Baszara al - Asada w Syrii. Jak informowała strona rosyjska ataki te nie osiągnęły pokładanych w nich nadziei, ponieważ baz rosyjskich w Syrii strzegą przystosowane do zwalczania dronów bojowych zestawy obrony przeciwlotniczej Pancyr.Mimo, że ataki się nie powiodły, to samo ich przeprowadzenie pokazało, że dronami nie muszą kierować szkoleni długo żołnierze, więc sprzęt ten może być wykorzystywany przez grupy terrorystyczne i partyzantów. Atak na rafinerie Saudów, przeprowadzony przez jemeńskich partyzantów tylko potwierdził możliwości dokonania dotkliwych strat przez oddziały paramilitarne przeciwnikowi posiadającemu najnowocześniejszą armię.
 
 
Na szczęście potrzebę posiadania zarówno dronów bojowych jak i środków do ich zwalczania dostrzegają polscy decydenci. Polskie zakłady nie tylko produkują drony ale państwowe instytuty prowadzą badania nad ich udoskonaleniem. Jednym z takich ośrodków jest Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia w Zielonce. System antydronowy Jastrząbprodukuje firma Hertz System z Zielonej Góry oraz Wojskowe Zakłady Uzbrojenia z Grudziądza, oferujące system Lanca.Najprawdopodobniej w przyszłości, sprzęt tej klasy będzie strzegł przed atakami dronów nasze elektrownie, centra dowodzenia, lotniska czy magazyny wojskowe. Sukces dronów, które zaatakowały saudyjską rafinerię jest więc preludium do ich masowego wykorzystania w niedalekiej przyszłości.
Arkadiusz Miksa
 

KOMENTARZE

 • @Miksa
  Polityka i zbrojenia ?. “Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.” – Stanisław Lem tak wypowiedział się kiedyś o internecie. https://www.defence24.pl/lukasiewicz--instytut-piap-wraz-z-crw-telesystem-mesko-pokaza-robota-uzbrojonego-w-rakiety-grom-wideo Miał rację . Salut . :) 5*
 • @Repsol 22:01:17
  Ja miałem identyczne wrażenie "nie wiedziałem że na świecie jest tyle idiotów" dopóki nie wybuchła Solidarność... i "wolność słowa ".

  To co wtedy ludzie wygadywali nie mieściło się w głowie..
  Dzisiaj te treści to oficjalna propaganda IPNu oraz solidaruchów.

  Pizę poważnie .. to nie jest przytyk do solidaruchów .. takie w latach 80tych miałem szokujące mnie wrażenie..
  ... na tle niszczenia własnej gospodarki , własnego kraju .. z wielkim zapałem i przekonaniem że zachód nas zasypie dobrodziejstwami...
  oraz na tle religijnych uniesień... poświęcanie strajków .. publiczne modlitwy, potem poświęcanie policyjnych samochodów i wszystkiego oczywiście za pieniądze....
  Do dzisiaj jestem w szok że Polacy czyli solidaruchy mogły własnymi rękoma zniszczyć cały powojenny dorobek Narodu Polskiego...
  Jestem w szoku jak Polacy mogli popierać takiego wsiowego parobka i głupka jak Wałęsa...bylem w szoku bo każde słowo Wałęsy pokazywało że jest to prymitywny głupek....

  Dalej jestem w szoku... ale już wiem że ludzka głupota nie ma granic i często wiąże się z tupetem i pewnością siebie...
  Teraz już inaczej patrzę na "patriotów idiotów" .. są niebezpieczni dla kraju... łatwo ich zmanipulować i wykorzystać ich bitność i upór przeciw ich krajowi.

  Patriota idiota to przekleństwo każdego kraju.. to mięso armatnie dla wrogów tego kraju.
 • Oczywiście, wojskowa myśl techniczna jest bardzo przydatna do czyszczenia mniej wartościowych "jednostek"
  https://www.reuters.com/article/us-afghanistan-attack-drones/us-drone-strike-kills-30-pine-nut-farm-workers-in-afghanistan-idUSKBN1W40NW

  Atak dronów amerykańskich zabił 30 pracowników farmy orzechów sosnowych w Afganistanie.
 • @Oscar 07:26:04
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Proszę nie wypaczać naszej historii.

  Zgadzamy się w tym, że solidaruchy rozwaliły nasz kraj, jako organizację narodu, i zniszczyły dorobek powojennych pokoleń.

  Ale Polacy popierali głupka z przebłyskami, który na początku często mówił to, co chcieli usłyszeć. Mi klapki z oczu spadły dopiero wtedy, gdy został prezydentem. Wcześniej swoją złość kierowałem pod innym adresem. Na Mazowieckim poznałem się już w chwili powołania. Na Bolku nie, trzeba było czasu.

  Trzeba też pamiętać, że Polacy czczą Regana, tego mądralę, co ustanowił sankcje przeciwko Polsce, i Polakom, aby było im aż tak źle, by wybuchła rewolucja. Jakoś Polacy powstrzymali się od rewolucji, tylko zadymiarze grasowali od czasu do czasu. Czasem udawało się ludzi skrzynąć na pochód, który stanowił osłonę dla zadymiarzy.

  "Patriota" o ameryckim nastawieniu to przekleństwo kraju, który czyni z narodu mięso armatnie.

  Polacy tyle razy zostali zdradzeni przez ludzi, których wybrali na przywódców, że popadli w całkowie obezwładnienie i atomizaję.
 • Najgroźniejszą bronią
  przeciwko ludzkości w ogóle i od zawsze są V kolumny tych - co to ich ojcem jest diabeł a rezydują one w każdym państwie świata.
 • Każdy może być celem ameryckiego drona
  https://interesariusz.neon24.pl/post/126673,quo-vadis-17-10-2015r-wojna-o-ukraine-swiat-i-nasze-dusze

  https://interesariusz.neon24.pl/post/126643,wojna-domowa-na-ukrainie-16-10-2015r-quo-vadis

  pamiętajcie o tym.
 • USA zabiły tysiące ludzi śmiertelnymi dronami -
  https://t.co/Yt1FgS1jTs

  Według Biura Dziennikarstwa Śledczego ataki dronami w Afganistanie, Pakistanie, Somalii i Jemenie zabiły od 8500 do 12 000 osób , w tym aż 1700 cywilów, z tym 400 to dzieci. Jest to ostrożny szacunek liczby cywili zabitych dronami.

  Między styczniem 2018 r. A 20 kwietnia 2019 r. Stany Zjednoczone przeprowadziły co najmniej 149 strajków powietrznych i dronów w Somalii, zabijając do 1333 osób .
 • @trojanka 08:09:48
  Usraelowi i pastuchom z Texasu wolno bezkarnie mordować ludność cywilną i cały ponoć demokratyczny i kochający wolnośc i zycie świat udaje,ze nic się nie stało i jest głuchy iślepy na barbarzyństwo jankesów i pejsatych zbirów.

  Natomiast gdy taki wypadek przydaży się w Syrii czy wojskom rosyjskim to drą mordę na cały świat jakim to barbarzyńcą jest Asad czy Putin
 • @demonkracja 07:59:43
  Początkiem obrony przezd V kolumną jest przede wszystkim jej rozpoznanie, co na obecnym etapie świadomości, jest raczej mało realne.
 • @Autor
  Skoro Rosjanie potrafią sobie poradzić z atakami dronów to myślę,że i kowboje mają podobny sprzęt który jest również skuteczny.
  Ja myślę,ze system radarowy Arabii Saudyjskiej jest równie dobry tylko,że w tych systemach jest opcja tzw."swój-obcy" Jeżeli drony nadlatujące nad AS zostały wykryte jako swoje to i system obrony nie zadziałał.
  Jak Pan myśli jaki to kraj będący w sojuszu z Usraelem na Bliskim Wschodzie mógł tam posłać swoje szerszenie?No chyba,że to była kurtuazyjna wizyta i tylko przez przypadek drony zgubiły parę bombek i to akurat nad rafinerią.
 • @matterhorn 08:26:36
  Podwójna moralność, a raczej jej całkowity brak!!charakterystyczne dla Kainowego pomiotu.
  Ostatnio, pewien jego syn, zapowiedział dalszą aneksję Doliny Jordanu, zapewne z tysiącami ofiar w ludziach i zburzone domy.....
  Ciekawe czy będą sankcje i oburzenie "społeczności międzynarodowej".

  Pewna osoba nawet twierdzi że to,cud naszych czasów i przyczółek kultury na BW.


  https://palestyna.wordpress.com/2019/08/09/izraelska-przestepczosc-i-bezkarnosc-a-swiat-milczy/

  No chyba raczej Polska i II WŚ
 • @Autor
  mam przekonanie graniczące z pewnością, że system obrony tej instalacji petrochemicznej został wyłączony, aby drony mogły uderzyć w odpowiednie cele.

  Nie jest wykluczone, że nawet użyto jakiegoś nieuzbrojonego drona (lub bez zapalników) podobnego do produktu irańskiego, tak aby mieć dowód na atak z tej strony.
 • @Jan Paweł 08:30:01
  ----------------
  "Początkiem obrony przezd V kolumną jest przede wszystkim jej rozpoznanie, co na obecnym etapie świadomości, jest raczej mało realne."
  ----------------
  Po owocach ich poznacie - a owocem takim jest choćby bieganie sodomitów po ulicach w stosownych dla siebie strojach a ochranianych prawem kaduka - przez państwowa policję.
  Wniosek?
  Tutaj mamy raczej z jakimś niepojętym ubezwłasnowolnieniem ludzkości - przez czarci pomiot. Jednak wystarczy jedno tchnienie Boga aby to ubezwłasnowolnienie skończyło się - jak ręką odjął.
 • @matterhorn 08:35:14
  "Skoro Rosjanie potrafią sobie poradzić z atakami dronów to myślę,że i kowboje mają podobny sprzęt który jest również skuteczny."

  Na pewno mają, tylko utrzymują to w ścisłej tajemnicy aby Turcja, Indie i inne kraje kupowały ruski sprzęt.
 • @Oscar 07:26:04
  Masz rację.
  Cały pic z Solidaruchami polegał na zdobyciu czapy, która miała wyprowadzić naród w pokrzywy, za ciepłe posadki.

  Teraz już inaczej patrzę na "patriotów idiotów" .. są niebezpieczni dla kraju... łatwo ich zmanipulować i wykorzystać ich bitność i upór przeciw ich krajowi.
  Tzw. patrioci z czapy edukują, że system równowagi martwych przedmiotów jest systemem demokracji.

  Dlatego patrioci idioci omijają dzieło pierwszego ustawodawcy Solona który, stworzył Podstawę Rozwoju Prawdziwego Systemu Demokracji, zaczynającego się od czwór–podziału władzy.
 • @Pedant 09:22:23
  System antydronowy - to przecież szybkostrzelne, małokalibrowe działka sprzężone.
  Takie systemy mieli już amerykanie w czasie II WŚ. Świadczy o tym skuteczna obrona przed atakami kamikadze.
  Bo to praktycznie to samo.

  Zrobiono z tego systemy całkowicie automatyczne, reagujące na pojawienie się czegokolwiek w strefie zagrożenia.

  Nikt mi nie jest w stanie wytłumaczyć, że tak prostych urządzeń nie mają Saudyjczycy - zwłaszcza, że to systemy automatyczne, czyli bez zwracania uwagi na ich poziom inteligencji.

  Nie ma opcji, że nie zostały wyłączone.
  Musiałby być system zakłócania, a tego z odległości kilkuset km - nie da się zrobić.
 • No to ładnie....
  https://t.co/Zgp6gWOjHC
 • @goodness 09:38:12
  "omijają dzieło pierwszego ustawodawcy Solona który, stworzył Podstawę Rozwoju Prawdziwego Systemu Demokracji, zaczynającego się od czwór–podziału władzy."

  Ciekawe, może Pan wyliczyc te cztery solonowe gałęzie władzy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:45:03
  "Nikt mi nie jest w stanie wytłumaczyć, że tak prostych urządzeń nie mają "

  Z tym się zgadzam, nikt nie jest w stanie tego Panu wytłumaczyć.
 • @interesariusz z PL 07:48:32
  Co do Regana to też go od początku nie znosiłem... wyglądał jak głupek , gadał jak głupek a dodatkowym dyskwalifikatorem był fakt że to aktor... czyli oczywista marionetka... i tak było w rzeczywistości.

  Podobnie widzę inne marionetki tego typu jak np Zelenski na Ukrainie.
  Natomiast Mazowiecki mnie zmylił... na początku wydawało mi się że to co mówi ma sens... dopiero Balcerowicz nadał temu "właściwą" interpretację... wtedy zrozumiałem...

  Szkodliwy dla Polski "patriotyzm" ma wiele obliczy...
  patriota "amerykański", patriota "niemiecki", patriota "żydowski", patriota "banderowski", patriota "katolicki"...patriota "Unijny"

  To wszystko szkodniki pogłębiające uzależnienie Polski od wrogów Narodu Polskiego... to utrwalacze kolonializmu w Polsce... większość z nich to agentura lub dobrze opłacani najemnicy a część to pożyteczni idioci.

  Wszelkie sojusze (polityczne sympatie)... muszą mieć znamię obustronnych korzyści z akcentem na większe korzyści po stronie słabszej.
  Polska solidaruchów ma sojusze z dramatycznie odwrotnymi akcentami
  to silni "przyjaciele" nas słabych doją niemiłosiernie.

  Takie sojusze to g..no nie przyjaźń...to zwykły bandytyzm.
  Tu nasuwa się pytanie to czyich interesów bronią solidaruchy od 89r z takimi "sojusznikami"?

  I odpowiedź jest oczywista.
  I nie ma tak głupich ludzi którzy by tego nie rozumieli .. są tylko zdrajcy.
 • @matterhorn 08:35:14
  Na dronach, tych małych, samobójczych nikt nie instaluje systemu swój obcy... za ciężki, za drogi..
  Patrioty nie strzelały bo:
  - nie widziały nisko lecących dronów
  - nie podjęto decyzji strzelania bo rakieta patriota kosztuje tyle co 100
  dronów a nie spodziewano się wielkich strat.
  - drony były "Izraelskie" a prowokacja miała się udać (autorzy nie
  przewidzieli konsekwencji w postaci kompromitacji Patriotów)
  - Patrioty były wyłączone bo "arabowie" się modlili.
  - Patrioty w AS to bezużyteczne wydmuszki sprzedane za wielkie
  pieniądze.

  albo wszystko po trochu... czyli arabski burdel na amerykańskich "kółkach".
 • @Pedant 09:54:18
  "omijają dzieło pierwszego ustawodawcy Solona który, stworzył Podstawę Rozwoju Prawdziwego Systemu Demokracji, zaczynającego się od czwór–podziału władzy."

  Ciekawe, może Pan wyliczyc te cztery solonowe gałęzie władzy?

  Pierwszy prawodawca podzielił obywateli na cztery klasy. Trzy pierwsze klasy miały najszersze prawa i największe obowiązki wobec państwa. Rozszerzył kompetencje ludu przez przedstawicieli na zgromadzenie ogółu.

  Ponad wszelką wątpliwość Solon przedstawił możliwy w zastosowaniu system równowagi demokracji do precyzyjniejszego rozwoju zgodnie z postępem techniki.

  Trójpodział nie istnieje w systemie binarnym, dlatego jest kotwicą postępu rozwoju kultury w tzw. demokracji.
 • @Miksa Witam serdecznie z UK! : ) dzien Dobry!
  Witam serdecznie z UK : )
  Pisze Pan :''Atak na rafinerie Saudów, przeprowadzony przez jemeńskich partyzantów tylko potwierdził możliwości dokonania dotkliwych strat przez oddziały paramilitarne przeciwnikowi posiadającemu najnowocześniejszą armię''

  Przeciez I Pan NIE wierzy w to...ze : rzekomo biednym Jemenczykom posunieto... KOSZTOWNY dron....( pod kontrolowanym satelita przez usa- np.w Jemenie ) i pozwolono im TRAFIC ... w BOGATE Rafinerie Arabii Saudyjskiej...?????
  Pare dni temu R.Kalwa wkleil Fajny kawalek...n/t temat...
  I sposrod paru komentarzy ten NAJTRAFNIEJSZY to:
  od Oscara...
  Tez uwazam ze... to ISIS= hebrajsko(izraelski) PODRYGI prowokacyjne ...
  pod oslona...usa... : )
  Oczywiscie...takie operacje - podobnie jak TERRORYSTYCZNE izrealskie akcje pod szyldem isis..w Paryzu/Francji - Europie-Turcja 2015-6
  to SCISLE TAJNE OPERACJE...z min. osob zaangazowanych... od 2 do 4 osob...tu: z francuskim magazynem skladu broni w Polnocnej Francji..
  dla 2-3 ludzi - hebrajsko-amerykanskich etc.
  To sa NAJTRUDNIEJSZE operacje terrorystyczne do namierzenia -
  jako ze: przygotowane tzw.ad hoc... z2-3 osobami...etc..

  xxx
 • @ Dzien Dobry z UK! : )
  Pozwole sobie wkleic te pare wylapanych - ESENCJI -online:
  (sa w jezyku angielskim- ale prawie wszyscy potrafia czytac po angielsku juz : 0 )
  Tu ponizej: Biedni Jemenczycy przyznaja ze...zawsze chcieli byc waleczni:
  https://apnews.com/d20f80188e3543bfb36d512df7777cd4
  The Iranian-backed Houthis, who hold Yemen’s capital, Sanaa, and other territory in the Arab world’s poorest country, took responsibility for the attacks in the war against a Saudi-led coalition that has fought since 2015 to reinstate the internationally recognized Yemeni government.

  Tu: taniec-podrygi wojenne GRUBEGO Pompeo...niczym podrygi GRUBEGO Hossa z pistoletem ------- z Bonanzy... : ) ....
  '' z reki ...do reki....
  z reki do reki.....
  BONAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanza !!!! '' : )
  But the U.S. blamed Iran, with Secretary of State Mike Pompeo tweeting, “There is no evidence the attacks came from Yemen.”
  “Iran has now launched an unprecedented attack on the world’s energy supply,” Pompeo added.

  - jako ciekawostka: na obszar Jemenu w 2001- w sierpniu...wrzesniu... tez... : ) nie dzialaly ...satelity...
  mozna BYLO BEZPIECZNIE obstawiac wiec... spadajace boeingi w WTC!

  I tu: ESENCJA - twitterowa -KTO/CO/dlaczego ...
  T.N. Gadd‏ @tngadd
  FollowFollow @tngadd
  More
  Replying to @Surveillance911 @BabakTaghvaee
  No ... they say "Iranian drones launched from Hashd al-Shaabi bases in southern Iraq" ... they don't say by Quds ... they also say they won't allow others to use their territory to aggress on neighbours. Saudi use US/UK/Israeli stuff. Iraq uses Iranian stuff.
  5:09 PM - 15 Sep 2019


  https://apnews.com/c92741f2c8f9414a9dbccc5f7a8e2470
  17/09/2019 DUBAI, United Arab Emirates (AP) — The assault on the beating heart of Saudi Arabia’s vast oil empire follows a new and dangerous pattern that’s emerged across the Persian Gulf this summer of precise attacks that leave few obvious clues as to who launched them.
  ………….. but an attack of this magnitude stands a much greater chance of provoking very severe diplomatic and military consequences,” warned Michael Knights, a senior fellow at The Washington Institute for Near East Policy.
  As Iran’s Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei met Japanese Prime Minister Shinzo Abe who carried a message from Trump on June 13, a Japanese oil tanker and another vessel came under attack. A video later released by the U.S. military appeared to show Iranian forces removing a magnetic bomb, known as a limpet mine, from the Japanese vessel, something never explained by Iran. The Guard shot down the U.S. drone on June 20.
  Satellite images of the attacked Saudi sites released by the U.S. afterward show damage done largely in a northern direction at the sites. If any attack had come from Yemen, the southern sides the structures would have been damaged, U.S. officials say. /?????/

  Ja juz dawno temu pisalam: Nato bandyci w ramach - szkolenia I
  cwiczen Paktu nato WINNI ZROWNAC z ziemia ... diabelskie plemie hebrajczykow-szatanow z plemienia izreal...
  I wtedy POKOJ zapanuje za Ziemii !
  usa...-i kaplani diabelskich prowokacji na Bliskim wschodzie i przykrywek wojenno-prowokacyjno-politycznych
  jest w rozpizdzaniu/rozsypce ...wiec....NO FEAR!
  bo... jest na duchowej technologii- SAMO-WYNISZCZANIE... : )
  xxx
 • @Pedant 09:54:18
  Dobre, hahahhaha.
 • @matterhorn 08:26:36
  Raczej PRZYDARZY / rdzen-dar/.
 • autor
  Jakos nie wspomnial pan o ilosci osob zabitych ,,przy okazji , lub jako ,,nieistotna ,,pomylka . Ktora wielokrotnie razy przekracza liczbe zlych terrorystow ..Blogerzy to uzupelnili wiec moze takie bylo autora zamierzenie Mozna by tez dodac ze tzw terrorysci kozystaja z nowoczesnej broni panstw zachodu. A te ataki dronami na rosyjskie bazy to tak naprawde testowanie zdolnosci obronnych Rosj,Bo tylko tajemnica poliszynela jest fakt kto stworzył organizacje terrorystyczne. Na jednej ze stron Robert Brzoza.pl bodajze z dopiskiem Tajemnice wisdzialem filmowy pokaz zabijania za pomoca malego drona o wymiarach 5 x5 cm. krazy takie cos nad toba i ma szybkosc reagowania 100 razy wieksz niz czlowiek czyli bez mozliwosci przeciw reakcji lub ucieczki. Do pokazu uzyto manekina dron po przesterowaniu zrobil pare kółek i przykleil sie do czaszki by w ułamku sekundy dokonac eksplozji malego ładunku ktory dzialajac kumulacyjnie wnetrze czaszki zamienia w miesznine kosci i tkanki mzgowej.....................................................................................................A z dymu wyszła szarańcza3 na ziemię,
  i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
  4 I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu,
  lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
  5 I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,
  lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze.
  A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka.
  6 I w owe dni ludzie szukać będą śmierci,
  ale jej nie znajdą, [Apokalipsa św. Jana 9 rozdzial
  Trąba piąta - pierwsze "Biada"
 • @panna ewcia 13:13:30
  Szanowna Pani,
  oczywiście mógłbym uznać że tego ataku dokonali sami Amerykanie, że o żydach nie wspomnę ale wtedy z pewnością Iran by to nagłośnił, więc uważam że zrobili to Ci partyzanci szkoleni przez Iran i z wykorzystaniem ich sprzętu.
 • @Miksa 21:55:33
  Witam znowu... : )

  Ad: do powyzszego Pana komentarza i ...hmmmm dziwnego toku rozumowania i uzasadniania...polityki TERRORYSTOW z usa& plemienia israel...
  Od usa inside job 9/11 minelo 18 lat...
  PRAWDA o tym KTO TO zrobil...jest Powszechnie znana
  KTO jest TERRORYSTA...I KTO zorganizowal ta HUCPE...I
  DLACZEGO...???? : )
  KTO obstawial/ spekulowal akcjami usa linni lotniczych (w paru czesciach swiata jednoczesnie-LACZNIE z Jemenem-jako Bezpieczna dla Hi-Tech etc baza -pod tzw.betting na wall-str etc. etc
  I KTO wiedzial...o zamachu TERRORYSTYCZNYM przed 9/11
  to jest PRAWDA- ktora mozna tylko przeczytac na miedzynarodowych - PRYWATNYCH blogach...
  OFICJALNIE usa i inne parchate MEDIA pisali i dalej SERWUJA DEZINFO ze to: ISLAMISCI...
  chociaz wszyscy TERRORYSCI organizatorzy- 9/11 to albo Chrzescijania i/lub hebrajska religia ichniej bogini Kali & bozka Mamony...
  TERRORYSCI organizatorzy 9/11 dzialali BEZKARNIE pod przyzwoleniem - i wspolnikow rzadu USA i Prezydenta USA- Busha ktory byl poinformowany o HUCPIE przed.....
  Od 9/11 POMPOWANA BYLA ...: ) DUUUUUUUUUUUZA BANIECZKA
  na...ropie...az do....9/11 w 2008 != kiedy to BANIECZKA PEKLA...
  czyli zostala... PRZEKUTA przez...hmmmm.....
  o tem ....to potem : ) bo to juz inne PUBLICZNE SEKRETY !
 • @panna ewcia 23:21:19
  Poza tym.... tance z podrygami i przytupem COWBOYOW z pistoletami z USA MUSZA sie koncentrowac na... ISLAMSKIM Bliskim Wschodzie...
  Losowali wiec i... jak zawsze! od kilkunast lat -
  Wypadlo i w 2019...na IRAN...
  aby PROWOKOWAC i od strony okrwawionych psow izraelskich..& via mocarne ZLOMEM STARYCH TECHNOLOGII -USA!
  Nawet Bandyci NATO (wszyscy niewolnicy usa) NIE protestowali !
  13 lutego 2019 --Organizacja - spotkania zlodziei polskich z mordercami hebrajskimi ...podczas ktorego MIANO ponizac IRAN...ale ODWAGI zabraklo..
  PONIZONO wiec niewolnika Nato Klubu-- POLSKE! wiedzac ze kundel-niewolniczy na lancuchu - nie odszczeknie sie nawet !
  Jakby tego POLSKIEGO WSTYDU na CALY SWIAT bylo malo...
  to jeszcze POLSKIE MSZ i niewolnik-czaputowicz dalej ROBI POSMIEWISKO z Polski....

  https://wpolityce.pl/swiat/455844-polska-wzywa-iran-do-wypuszczenia-brytyjskiego-okretu
  MSZ: Polska wzywa Iran do natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu
  Polska wzywa Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu - poinformowało w sobotę- (20/07/2019) Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odnosząc się do przejęcia przez Iran płynącego pod brytyjską flagą tankowca Stena Impero w cieśninie Ormuz.
  „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni, że napięcia w Zatoce Perskiej stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu morskiego i lotniczego, globalnego rynku dostaw energetycznych, a także dla bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu”
  — napisało MSZ.
  KOMENTARZE od MADRYCH RODAKOW :
  Zxcvb 79.185.229.*

  Zamknąć mordy pajace! Nie mieszać się do tego. Poza tym Brytyjczycy trzymają okręt irański i jakoś ich nie krytykowaliście.

  ot co 37.30.23.*

  konia kuja a zaba noge podstawia ... wazny interes Polski lezy na Biolorusi i Ukrainie lezy i kwiczy chlopaki pisiaki do roboty
  Stan Li Qbrik 94.254.184.*

  Polska dyplomacja jest mistrzem w pchaniu się między wódkę a zakąskę, pytanie tylko po jaką cholerę ???

  Marek 80.51.138.*

  Cwaniaki myśleli że jak będą pływać wyłączonymi AIS to ich Irańczycy nie zlokalizują. Najśmieszniejsze jest to że na tym tankowcu wśród załogi nie ma ani jednego angola.
  (Tania bandera z –FOREIGNERS! Na pokladzie : ))


  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/tankowiec-stena-impero-przejety-przez-iran-kolizja-jednostki-z-lodzia-rybacka/9hsytwp
  Sobota 20/07/2019
  Tankowiec Stena Impero pod brytyjską flagą, przejęty wczoraj przez Gwardię Rewolucyjną Iranu w cieśninie Ormuz, wcześniej uczestniczył w kolizji z łodzią rybacką - podała dziś irańska agencja Fars, powołując się na oficjalne źródła.
  • Załoga tankowca Stena Impero znajduje się w porcie Bandar Abbas. Iran poinformował, że pozostanie tam do końca śledztwa...

  KTO jest SPRAWIEDLIWY wsrod Narodow Swiata - ten nigdy nie zgodzi sie na role-NIEWOLNIKA i Profesjonalnego Wasala USA-
  jaka od prawie 30 lat przypadla Polsce ---z nadania ZDRAJCOW OJCZYZNY !
  Takich mamy polskich politykow :Sprzedajnych...Oszustow...Klamcow...TCHORZY... NIEUDACZNIKOW-- na jakich zasluzylismy widocznie...

  xxx
 • @Miksa
  Jakiś ekspert już stwierdził, że użycie Patriotów wymaga współpracy z amerykańskim systemem naprowadzania, więc jest on bezużyteczny w starciu z Izraelem czy Arabią Saudyjską. Jeszcze bardziej dotyczy to przecież F-35 ze swoim centrum informatycznym w Forth Worth. Głupotą jest kupować taki sprzęt w Stanach. Głupotą jest kupowanie sprzętu wojskowego za granicą. To jest towar którego nie można kupić w Biedronce czy w Amazonie. Trzeba go produkować u i dla siebie bo sprzedawca może lub też z pewnością posiada sposoby aby go wyłączyć, które zależy od ich widzimisię. I co nam zrobicie barany, za wyłączenie sprzętu, lub brak dostaw części zamiennych, etc..za który zapłaciliście miliardy dolarów a teraz stoi bezużyteczny.  Istotne są WARUNKI ZAKUPU. Jeżeli (jak w przypadku zakupu MIG-29 od ZSRR) otrzymujemy wszystkie elementy dokumentacji technicznej oraz kody źródłowe oprogramowania, mamy zgodę na własny serwis - wówczas można kupować uzbrojenie od każdego. Jankesi nikomu Poza AS i ZEA nie sprzedali samolotów bez "blueboxów'' czyli systemów zdalnego wyłączania awioniki i uzbrojenia. To powszechnie wiadome. I choćby ten jeden fakt powinien zapalić czerwone światełko w głowie najgłupszego nawet polityka.                  
 • @Miksa 21:55:33
  Iran przejął i sprowadził na ziemię kilka lat tamu super tajnego drona USA zbudowanego w technologii super stealth, pokrytego wymaganymi do tego materiałami pochłaniającymi fale radarowe centymetrowe i mniejsze. To był RQ-170 Sentinel obejrzyjcie sobie kształt tego. Pomijam sprawę jak dostał się zdalnie do łącza danych tego drona ale jak on go wykrył? Bo chyba nie uważacie, że wykryli go lornetką. Dodatkowo ostatnio zestrzelony dron nad terytorium Iranu również posada cechy stealth i również został zestrzelony. Więc ? Jeden z irańskich inżynierów zdradził, jak do tego doszło.Irańczycy nie wpadli na atak z dnia na dzień. Okazuje się, że skrupulatnie analizowali szczątki poprzednio przejętych/strąconych drone’ów. Na ich podstawie ustalili odpowiednie częstotliwości wykorzystywane do komunikacji dron-baza i nauczyli się je zagłuszać. Zauważyli też, że kiedy komunikacja dron-baza jest zagłuszana, dron przełącza się w tryb autopilota i próbuje powrócić do bazy, którą stara się zlokalizować na podstawie odczytów z GPS-a. Irańczycy po zagłuszeniu kanału komunikacji, zespoofowali sygnał z satelitów GPS i wysłali tym samym dronowi informację, iż znajduje się on w Afganistanie (okolice oryginalnej bazy). Dron, odebrawszy fałszywe koordynaty, zdezorientowany wylądował nie tam, gdzie powinien. Warto jest zauważyć, że korzystając ze spoofowania GPS, Irańczycy w cale nie musieli przełamywać szyfrowania kanału komunikacyjnego. Jak podaje CS Monitor, opierając się na doniesieniach anonimowego irańskiego inżyniera, kryptoanaliza nie była potrzebna, ale atak nie był też trywialny bo oprócz samego spoofingu koordynatów GPS należało również wybrać miejsce do lądowania na takiej samej wysokości jak oryginalna baza drona.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031