Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 199 komentarzy

MIKSA

Miksa - Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia - Roman Dmowski

Wiatry Trumpa i deklaracja Paryża ostrzeżeniem dla Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie wypowiedzi Emanuela Macrona dotyczące otwarcia na Rosję i troski o francuski interes narodowy są ostatnim dzwonkiem dla Polski i kierunków jakie wyznaczyły w polityce zagranicznej Polsce kolejne ekipy rządzące tym krajem od trzech dekad.

Francja ustami Macrona pokazuje, że w geopolityce wszystko jest płynne. Aktualny prezydent Francji z jednego z największych krytyków polityki zagranicznej Rosji przechodzi na pozycje z drugiej strony barykady. Zdolność przyznawania się do błędów bieżące analizowanie sytuacji międzynarodowej i na tej postawie ustalanie priorytetów w zakresie racji stanu danego państwa cechuje polityków dużego formatu. No właśnie cechuje polityków dużego formatu więc nie dotyczy współczesnej polskiej klasy politycznej głównego nurtu lub jak określają to inni dosadniej - "głównego ścieku".

Oczywiście rusofobiczne ośrodki w Polsce zamiast zastanowić się nad swoim prymitywnym zacietrzewieniem, zaczną teraz bić na alarm i wylewać kubły pomyj na głowę Macrona, a głównym kierunkiem ataku jak na prymitywów przystało, będzie wiek małżonki Macrona.
Tymczasem decyzja Macrona, to ostatnia szansa na zasadnicze przeorientowanie swojej polityki w kierunku dającym Polsce znacznie szersze pole manewru na europejskiej szachownicy i stawiających ją w roli zwornika oraz pomostu w Europie łączącego Wschód Europy z Zachodem.

Polska powinna właśnie obok Francji i Rosji stanowić oś Europy, jej szkielet, jej fundament. Macron z bólem, bo z bólem, ale zrozumiał, że Rosja jest tak samo potrzebna Europie jak Europa Rosji. Poza tym Rosja, to gwarant równowagi i pokoju w wymiarze globalnym. Tylko Rosja jest wstanie równoważyć zapędy do światowej absolutnej dominacji ze strony USA oraz dominacji chińskiej w Azji. Francja w ramach tej osi, dzięki swojemu silnemu oddziaływaniu w basenie Morza Śródziemnego stanowiłaby zabezpieczenie zachodniej flanki. Dla nas Francja jest ważna z powodu możliwości wspólnego oddziaływania na odcinku niemieckim, choć aktualnie z Niemcami powinniśmy mieć jak najlepsze relacje przynajmniej przez najbliższe lata, ponieważ niemal zupełnie uzależniliśmy naszą gospodarkę od stanu gospodarki niemieckiej. Polskie wsparcie dla Francji w jej politycznej konfrontacji z Niemcami, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, byłoby dla Paryża bezcenne. Polska wspierana przez Francję i mająca normalne zdrowe relacje z Rosją mogłaby rzeczywiście w Europie Środkowo-Wschodniej odkrywać rolę lidera którym teraz nie jest. Poprawa relacji Polski z Rosją wzmocniłaby rolę Polski w ramach Grupy Wyszehradzkiej, w której aktualnie Polska zdecydowanie odstaje w swoim myśleniu o Rosji, od pozostałych państw grupy. Czechy, Słowacja i Węgry, to strategiczni partnerzy dla Polski. Bliskość kulturowa, geograficzna, wspólne dziedzictwo historyczne i podobne cele powodują, że obok osi z Francją i Rosją, troska o silną grupę V4 stanowi fundament naszej polityki. Rosja ma napięte relacje ze Szwecją, Polska mająca poprawne relacje z Rosją mogłaby stanowić pomost w relacjach Rosji ze Skandynawią. Przyniosłoby, to odprężenie w całym regionie, niekonieczne byłby jankeskie bazy w Polsce i krajach nadbałtyckich. Polska powoli zaczęłaby odzyskiwać rynek rosyjski dla swoich wyrobów i żywności. Zyskałby i przemysł, i polskie rolnictwo.

Skrajna służalczość PiSu wobec USA wywołuje niezrozumienie zarówno w wśród krajów Zachodniej Europy jak iw regionie Europy Środkowej. Jakie jest miejsce i rola Polski w amerykańskiej polityce pokazuje odwołanie decyzji Trumpa o przylocie na obchody okrągłej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej argumentowanej silnymi wiatrami w USA. To żałosne tłumaczenie daje obraz idiotyzmu i obłędu polskiej polityki zagranicznej na odcinku amerykańskim. Wiatry na polu golfowym faktycznie łatwo ropzroszyć. Macron w imię interesów Francji zacisnął zęby i choć jest liberałem, postanowił dogadać się z Rosją Putina. W tym samym czasie Kaczyński również zaciska zęby, byle nie dogadać się z Rosją i wbrew polskiej racji stanu, byle realizować swoje prywatne, chore wizje i mrzonki o budowie międzymorza, które rzekomo będzie gwarantem pokoju w Europie. Międzymorze to grupa państw o skrajnie rozbieżnych interesach i potrzebach, przez co brak tu możliwości stworzenia z tego konglomeratu jednego spójnego organizmu, zdolnego do rzeczywistego oddziaływania na takie kraje jak Niemcy czy Rosja. Mądra i rozsądna Polska dbająca o reakcje z Francją z jednej strony, z Rosją z drugiej strony oraz na południu z Czechami Słowakami i Węgrami ugra na geopolitycznej szachownicy zdecydowanie więcej niż próbując liderować międzymorzu, choć na jej liderowanie i tak żadne inne państwo by się nie zgodziło, mając na uwadze awanturnicze podejście Polski wobec Rosji.

Tak jak napisałem we wstępie, decyzja Trumpa i deklaracja Macrona, to ostatni dzwonek do opamiętania się i reorientacji swojej polityki przez nasz kraj. W przeciwnym razie wkrótce jedynymi sojusznikami Polski Polski w Europie i świecie będzie Gruzja i kraje nadbałtyckie, choć i tu w wypadku Litwy niczego nie można być pewnym. Polska ma tylko dwie drogi albo tak jak Francja zacznie dbać o swój interes narodowy albo przyjmie rolę romantycznego mesjasza Europy Wschodniej, który rzuci się w wir wojny w myśl idei - " Za wolność waszą i naszą" stając się podręcznikowym przykładem tego dokąd prowadzi obłęd w polityce.

Arkadiusz Miksa

KOMENTARZE

 • Panie Miksa,
  Napisał Pan, że wszyscy mają prawo do własnej polityki zagranicznej: Macron, Merkel, Putin, Trump. Natomiast rolą Polski, według Pana, jest do polityki innych odpowiednio się dostosować- wyzbyć się planów Międzymorza i raczej zadowolić się byciem chorągiewką na wietrze, która obraca się w zależności, który kraj i gdzie na nią dmucha.

  Nie życzę polskiemu rządowi takich politycznych doradców. Myślę, że to jest ostatni dzwonek aby Pan się opamiętał w swojej głupocie.
  1*
 • Bardzo dobry artykuł
  „to ostatni dzwonek do opamiętania się i reorientacji swojej polityki przez nasz kraj”
  Na nasz kraj, a nie na politykę globalistyczną USraela. Oczywiście przy polityce rządów lll RP Polska nie ma szans nie tylko na mocarstwowość, ale nawet na podmiotowość, bo nie tylko nie zyskuje, ale nieustannie traci na znaczeniu międzynarodowym.
  Jako uzupełnienie proponuję wykład dr Leszka Sykulskiego
  https://youtu.be/T5v3qBHu9yU
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  "wyzbyć się planów Międzymorza "
  Jakie są plany Międzymorza? Kto i kiedy je zrealizuje?
  To co się dzieje na południe od Polski żyje własnym, zupełnie z Polską niezwiązanym życiem. W większości jest tam związek z Brukselą, trochę z Chinami, oraz z Rosją. Z Polską tam związku prawie nie ma żadnego.
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  "Natomiast rolą Polski, według Pana, jest do polityki innych odpowiednio się dostosować- wyzbyć się planów Międzymorza i raczej zadowolić się byciem chorągiewką na wietrze, która obraca się w zależności, który kraj i gdzie na nią dmucha."

  Właśnie należy się tak obracać żeby Międzymorze rozumiane jako obszar współpracy krajów regionu między Bałtykiem, Adriatykiem i M. Czarnym powstał jak najszybciej. Wszystko wskazuje natomiast na to, że pod przewodnictwem usraela zmienimy się i całe Międzymorze w coś na kształt Palestyny...
  Ogarnia to Pani?
 • @ Autor
  W pełni zgadzam się z przesłaniem Pańskiego wpisu.
  Muszę jednak dodać, że:

  - usraelici nie wyzbędą się tak łatwo swoich aktywów w "Rejonie Wisły"/ "Nowym Wschodzie" (określenia wg Grygucia) - tu idzie o balansowanie między Rosją i Niemcami w krótkiej perspektywie, a w dłuższej o balansowanie między Chinami i chyba nadal najważniejszą częścią rimlandu jaką jest półwysep europejski. Stawką jest więc cała Eurazja...

  - Niemcy pod pruską hegemonią łatwo sobie nie pozwolą wydrzeć takiej zdobyczy jak Mitteleuropa z Polską włącznie. Nie po to tak starannie budowali eurokołchoz. Na upainie zainstalowali kiedyś banderowców, u nas znów są pewnie gotowi zainstalować jakąś nową "platformę". Wystarczy sobie przypomnieć pamiętne weto Dudy po... rozmowie telefonicznej z Merkel. Wystarczył telefon. A podobno PiS to stronnictwo pro-amerykańskie.

  - Zasadzenie polskiego "patriotyzmu" na rusofobii to efekt wielusetletniej polityki Londynu obecnie kontynuowanej przez USA...

  Także może być ciężko. A biorąc pod uwagę przykładowo sprawę 447 i świadomość Polaków w tej kwestii (wręcz patologicznie katastrofalną) to czarno widzę przyszłość. I sam nie wiem co robić.

  Tymi uwagami musiałem się podzielić - myślę, że dobrze oddają naszą obecną sytuację.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Anna-PK 01:19:21
  "Jakie są plany Międzymorza? Kto i kiedy je zrealizuje?"

  Niektórzy się łudzą, że Kaczelnik, Dudhauser i Płaszczak ;-)

  Ukłony
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  Pani Agnieszko, prawdą jest, że dziś mamy najgłupszą dyplomację jaką Polska kiedykolwiek miała. Dowodów na to wiele, choćby fakt, że żaden z PiSowskich dietetyków nie piastuje żadnego poważnego stanowiska. Szydło dwukrotnie była jedyną kandydatką i nie uzyskała poparcia.

  Drugą prawdą jest iż Polska ma potencjał budowania sojuszy, jesteśmy dość liczebnym krajem o znaczących mocach produkcyjnych, położonym na przecięciu różnych szlaków co daje nam potencjał do tworzenia takich koalicji. Tyle, że do tego trzeba dyplomatów, a nie "dyplomatołków", których PiS nam oferuje. O ile w Polsce, posługując się hakami na różnych polityków Kaczyński może tupnąć i wszyscy w PiS słuchają, no prawie wszyscy. Premie które się "im się należały", nie wszyscy zwrócili. W polityce zagranicznej ta metoda budzi śmiech politowania.
 • 1*
  tyle
 • Polska, nie przyjmie żadnego ostrzeżenia.!!
  Kilka kwestii podanych OFICJALNIE do sfery publicznej!!


  I KTO judził do wojny i naciskał na europejskie kraje???

  Pytanie, w jaki sposób doszło do nowej wojny światowej, należy wyjaśnić nie tylko ze względu na fundamenty ustanowione przez traktaty pokojowe z 1919 r., Albo z powodu stłumienia Niemiec i ich sojuszników po pierwszej wojnie światowej, czy też kontynuacji dawnej polityki Wielkiej Brytanii i Francji. Decydujący nacisk przyszedł z drugiej strony Oceanu Atlantyckiego.


  Potwierdzają to odzyskane dokumenty z polskiego przedwojennego MSZ.

  Wielki amerykański historyk, Harry Elmer Barnes, wierzył, że wojnie można by prawdopodobnie zapobiec w 1939 r., Gdyby nie wtrącanie się Roosevelta. „Rzeczywiście, istnieją dość rozstrzygające dowody na to, że oprócz nacisku pana Roosevelta na Wielką Brytanię, Francję i Polskę oraz jego zobowiązań wobec nich przed wrześniem 1939 r., Zwłaszcza wobec Wielkiej Brytanii, oraz nieodpowiedzialnych wybryków jego prowokatora, Williama C. Bullitta, prawdopodobnie nie byłoby wojny światowej w 1939 r., a może jeszcze przez wiele następnych lat. ”[46] W rewizjonizmie: klucz do pokoju Barnes napisał:

  Prezydent Roosevelt ponosił główną odpowiedzialność, zarówno bezpośrednią, jak i pośrednią, za wybuch wojny w Europie. Zaczął wywierać presję na Francję, aby przeciwstawić się Hitlerowi już po niemieckim ponownym zajęciu Nadrenii w marcu 1936 r., Na wiele miesięcy przed wystąpieniami w ściśle izolacjonistycznych przemówieniach podczas kampanii w 1936 r. Ta presja na Francję, a także Anglię, trwała nadal aż do nadejścia wojny we wrześniu 1939 r.Po mowie kwarantanny w październiku 1937 r. nabrał tempa i rozmachu. W miarę zbliżania się kryzysu między Monachium a wybuchem wojny Roosevelt naciskał na Polaków, by stanowczo sprzeciwiali się wszelkim żądaniom Niemiec, i wezwał Anglików i Francuzów do poparcia Polaków.

  Jeden z najbardziej spostrzegawczych werdyktów dotyczących miejsca Franklina Roosevelta w historii pochodzi od pióra wielkiego szwedzkiego odkrywcy i pisarza Svena Hedina. Podczas wojny napisał:


  https://www.ihr.org/jhr/v04/v04p135_Weber.html


  II.KTO finansował obie strony konfliktu.??
  I wybrał Adolfa na "cyngla"strzelającego m.in do Polaków???
  Jak Adolf zaczął się wybijać na niezależność , zaczęła się "interwencja".

  https://www.salon24.pl/u/joechal/858523,joe-chal-kto-finansowal-adolfa-hitlera-i-nazizm-w-niemczech

  Jak pisał były kanclerz Niemiec Brüning w swoich wspomnieniach, od 1923 r. Hitler otrzymał duże kwoty z zagranicy. Na jakie konto wpłynęły do dziś nie jest wiadome, ale jest pewne, że zostały zdeponowane w szwajcarskich i szwedzkich bankach. Wiadomo również, że w 1922 roku w Monachium odbyło się spotkanie A. Hitlera z wojskowym attache USA w Niemczech - kapitanem Trumanem Smithem - który sporządził szczegółowy raport dla swoich waszyngtońskich przełożonych (w biurze wywiadu wojskowego), w którym mówił bardzo pochlebnie o Hitlerze.

  https://niezlomni.com/kto-finansowal-zbrojenia-niemiec-hitlera-prof-pawel-wieczorkiewicz-o-finansjerze-zydowskiej/

  III.KTO zarobił najwięcej na wojnie??

  https://forumemjot.wordpress.com/2019/09/01/kto-najbardziej-zyskal-na-ii-wojnie-swiatowej-usa-i-szwajcaria-na-czele/  IV.KTO po wojnie ocalił Nazi "kadry",utulił i i "zagospodarował je/operacja Paperclip/

  Użyteczni naziści – polityka otwartych drzwi i wysokie emerytury dla byłych nazistów w USA.

  https://wolnemedia.net/uzyteczni-nazisci-polityka-otwartych-drzwi-i-wysokie-emerytury-dla-bylych-nazistow-w-usa/

  Część druga "akcji"dotycząca m.in. "wyszlamowania " Polski, odbudowanej z ruin i zgliszcz ciężką pracą przez naszych Rodziców, Dziadków.
  Dobrze byłoby w całości ujawnić KTO odniósł największa korzyć z "transformacji i prywatyzacji" Polska???

  za prof.dr hab. Arturem Śliwińskim:
  http://7f73ffd955.neon24.pl/post/147437,upadek-mitu-transformacji-ustrojowej-w-polsce-cz-1

  Podstawowy fakt, dobrze udokumentowany i niemożliwy do podważenia dotyczy głównych beneficjentów tzw. prywatyzacji.  Są to amerykańskie fundusze inwestycyjne i banki światowe. Stwierdzenie to dla wielu „znawców” przemian ustrojowych w Polsce może być szokujące, gdyż rozbija w pył ich przekonanie, że dzięki wolnemu rynkowi kapitałowemu i konkurencji beneficjentami prywatyzacji byli inwestorzy z wieku krajów – „od Kataru do Japonii”.

  W oczy rzuca się niesolidność takiej neoliberalnej oceny rzeczywistości. Istotnie, firmy inwestujące w „prywatyzowany” majątek narodowy mają siedziby w wielu krajach (tylko pod tym względem zasługują na ogólne miano firm zagranicznych). Jednak w większości są one własnością funduszy inwestycyjnych lub należą do globalnej sieci bankowej.

  Trzeba wyzwolić się z fałszywych wyobrażeń, jakoby między poszczególnymi firmami kontrolowanymi przez wielki kapitał niepodzielnie panowała zasada konkurencji rynkowej.

  Chodzi o kilkanaście amerykańskich funduszy inwestycyjnych, wyspecjalizowanych w „inwestowaniu” (raczej w agresywnym przejmowaniu kapitału) w krajach Europy Środowo-Wschodniej, w tym również w Polsce.

  W naszym kraju od 1990 roku fundusze te „pracowały pełną parą”, korzystając z zasłony dymnej w postaci wolnego „rynku kapitałowego” i skorumpowanych zagranicznych firm audytorskich (oceniających korzyści z prywatyzacji).


  I obecnie, po raz kolejny /przez tych samych /na podstawie JUST akt 447 naród polski ma zostać bezczelnie poniżony, ograbiony , wykorzystany!!
  Za wielokrotne ograbienie, ""bawienie" sie Polską,.,życiem milionów Polaków

  https://www.pch24.pl/ustawa-447-wraca--mike-pompeo-wzywa-polske-do-dzialania-w-sprawie-restytucji-mienia-prywatnego,66111,i.html

  Ustawa 447 wraca? Mike Pompeo wzywa Polskę do działania w sprawie restytucji mienia prywatnego

  na razie "inwestycje"....w"obligacje" ze stratą mld.

  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce

  PS. Do "utrzymania" narodowi polskiemu doszła jeszcze Ukraina.Pan Duda daje kolejne 100mln euro "kredytu" na preferencyjnych warunkach.To już chyba z 20 raz..

  Częstotliwość także tych"darowizn", na rozkaz samego wielkiego brata zza oceanu i pustyni, drastycznie się zwiększa!!
  Ciekawe, ciekawe, Polska sama zadłużona po uszy z 82 mln DZIENNIE odsetek od swoich kredytów!!

  https://wolnemedia.net/tracimy-codziennie-82-mln-zl-na-odsetki-od-dlugu-skarbu-panstwa/

  http://www.dlugpubliczny.org.pl/


  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1428014,zelenski-w-polsce-spotkanie-trojmorze-nato.html

  Polskie szpitale padają!

  https://dzienniklodzki.pl/dramat-w-sluzbie-zdrowia-szpitale-zaczynaja-zamykac-oddzialy-bo-nie-ma-lekarzy/ar/c14-14309879


  https://warszawawpigulce.pl/szpitale-zamykaja-oddzialy/

  Syndrom sztokholmski idealnie zadziałał!
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  Ten Miksa mnie rozśmieszył. Partnerem ma być spedalona, lewacka i muzułmańska Francja, nic nie znacząca dziś bez Niemiec. Trump ma w dupie Francję, to tylko taka kurtuazyjna wypowiedź. A gerontofil i pedał Makron szuka zbytu na swe towary, raz w Moskwie raz w USA.
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  Ja także walnąłem mu 1 za te bzdury.
 • To Międzymorze to chyba w planach ma zrobić ktoś inny.
  Orban słusznie nie traktuje władz w Polsce poważnie. Węgry kupiły obszar o powierzchni 32 ha z 300 m dostępem do morza w Trieście, na cele budowy portu morskiego dla swoich przedsiębiorców: https://wpolityce.pl/swiat/454176-wegry-z-dostepem-do-morza-zbuduja-w-triescie-port-morski
 • @kula Lis 68 08:46:36
  "Ten Miksa mnie rozśmieszył. Partnerem ma być spedalona, lewacka i muzułmańska Francja, nic nie znacząca dziś bez Niemiec. "

  1. Kto ma broń atomową?

  2. A jeśli UK opuści UE i Polska będzie miała dobre stosunki z Francją i.... Włochami? Ze Szwecją? Wszyscy lubią Niemców?

  3. Co Niemcy znaczą bez UE?

  Ukłony
 • @wercia 09:54:49
  "Orban słusznie nie traktuje władz w Polsce poważnie. Węgry kupiły obszar o powierzchni 32 ha z 300 m dostępem do morza w Trieście..."

  Kaczelnik się pogniewa, że nie od niego ;-)

  @--->>>>>>-------------------------
 • @trojanka 08:33:08
  "Kilka kwestii podanych OFICJALNIE do sfery publicznej!!"

  Ale to nie sfera publiczna ma atomową i polityczną pałę.

  Przez to, że usraelska banksterka zarobiła najwięcej na wojnie, zgarnęła naukowców itd, to oni mają te środki żeby trzymać wiele istnień w garści....
  Niestety

  @---->>>>>>---------------------------
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  Pani S pani sobie nałoży politykę globalnej mafii żydowskiej na politykę zagraniczną Polski solidaruchów..
  Zobaczy pani że pokrywają się niemal w 100%.
  A to oznacza że Polska solidaruchów nie ma swojej polityki zagranicznej... a realizuje obcą wrogą Narodowi Polskiemu politykę zagraniczną globalnej mafii żydowskiej.

  Niemcy i Francuzi już się trochę od tej polityki odrywają..już podnoszą głowę... Polska nic a nic...
  a wszystko w klimacie jawnej nienawiści i wręcz jawnej pogardy tej mafii do Narodu Polskiego i do Polski jako kraju.

  Nawet jawne kopniaki dawane Polskim sługusom USA przez Trampa nie zmieniają tej skandalicznej polityki zagranicznej..
  Tramp walczy z globalną mafią która zawłaszczyła jego kraj ...
  w tym od czasu do czasu daje kopniaka co gorliwszym sługusom tej mafii.

  Jedno może usprawiedliwić taką politykę... głęboka konspiracja anty mafijna .. i próby sabotowania tej mafii od wewnątrz z pozycji wasala, sługusa...
  Czy tak jest tego nie wiemy i nie wie tego też globalna mafia żydowska....
  gdyby wiedziała to PIS już by był organizacją przestępczą , terrorystyczną... a władzę by dostało PO które brutalnie pcha się do koryta jawnie zdradzając Naród Polski...i nie starają się już nawet narodu oszukiwać okłamywać... po prostu wiedzą że o władzy w Polsce decyduje kto inny niż Naród Polski... oni władzy nad Polską szukają w Brukseli.
 • @Anna-PK 01:19:21
  ... jak na razie kombinują budować jakąś autostradę...
  ogólnie projekt międzymorza to projekt mafii żydowskiej która tak widzi wielki Izrael...
  To jedna z wielu koncepcji wielkiego Izraela...(inna koncepcja to Irak, Syria, Liban..oraz Synaj, jest jeszcze pół Patagonii w Argentynie...
  nie wiem czy w USA nie kombinują wykroić dla siebie kilku stanów...)

  Bliski wschód już się nie uda wszystkie wojny na Bliskim wschodzie miały prowadzić to utworzenia wielkiego Izraela.... najpierw ISIS morduje i wypędza ludność Syrii i Iraku a potem Izrael "wyzwala" te tereny i tworzy wielki Izrael... (tu warto dodać że ISIS specjalnie w tym celu stworzono i stworzył ich Izrael przy pomocy Arabii Saudyjskiej)
  Podobna koncepcja jest realizowana na Ukrainie gdzie banderowcy mieli rozwalić i wypędzić ludzi z Ukrainy... a np Polska pod kontrolą mafii żydowską wyzwolić Ukrainę i utworzyć "międzymorze"...
  oczywiście pod kontrolą globalnej mafii...

  W Patagonii na razie spokój tam prawie nikt nie mieszka więc nikogo wypędzać nie trzeba...bo co znaczy kilka tysięcy wypędzonych lub zlikwidowanych tubylców.
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  My nie musimy budować Międzymorza, zrobi to za nas ukochana Ukraina, wystarczy posłuchać kolegi pana Kaczyńskiego:

  https://www.youtube.com/watch?v=3Vp-Z39KAcw

  Pan Tiahnybok, raz że rodak pana Kaczyńskiego, dwa; lider ruchu narodowego Ukrainy, przyłączy Warszawę i Kraków do macierzy ukraińskiej, jako że ,,są to odwieczne ukraińskie ziemie".

  Ta wizja najwidoczniej akceptowana jest na najwyższych szczeblach, bo niesłyszałem by pan Kaczyński spowiadał się z tej znajomości. Przeciwnie, postępowcy z pod czarnego sukna watykańskich pasterzy, a więc ,,antypostępowcy" (teza + antyteza = synteza), już zupełnie legalnie mówią a to o Polin - republice przyjaciół, a to o Miedzymorzu (Miedzymordziu?). Czyli: Polska się wypaliła, czas na coś nowego.

  https://www.youtube.com/watch?v=g-uiYFJlDW4

  Kaczyński Ukraińcom obiecuje raj UE, a Polakom, jako że raj UE już znają, obiecuje przyłączenie do Ukrainy, czyli to samo co Tiahnybok, tylko powiedziane w ciut inny sposób, bardziej mocarstwowy z naszego punktu widzenia.
 • @Oracz 16:40:49
  Zapomniałem wspomnieć, że przybliżanie z Ukrainą zapewni nam podpisany glejt, przez rodaka pana Kaczyńskiego i Tiahnyboka, pana Naimskiego (były szef UOP). Otóż po podpisaniu tego papierka zobowiązani jesteśmy do budowy gazociągu na Ukrainę, ale żeby nie było że darmo, dostaliśmy zapewnienie, że wolno nam będzie ekshumować i pochować pociętych piłami Polaków. Prawdziwy sojusz ofiar z wyrozumiałymi katami. Przyjaźń z Ukrainą stoi teraz otworem i czeka na Miedzymordzie.
 • @Jasiek 10:20:59
  Jednych w garści innych w piach!!
  Dzieci..
  https://twitter.com/i/status/1155824660732350465

  https://twitter.com/i/status/1155824660732350465

  https://pbs.twimg.com/media/D-yBnS7W4AI9xWl.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D-4F2ZbX4AA5sZQ.png

  https://pbs.twimg.com/media/D_CAzk_XsAEvUlv.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D_CUfLiWsAMiock.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/D_XGnvMWkAMXbZK.jpg
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  Bawi ta czujność syjonistycznej agentury . Oj bawi...
 • @AgnieszkaS 23:21:28
  Szanowna Pani ja w przeciwieństwie do Pani mam odwagę przedstawiać się z imienia i nazwiska. Po drugie o głupocie idei międzymorza już na neonie pisałem. Po trzecie ja nie każe Polsce wyzbywać się idei międzymorza jako bytu funkcjonującego bo takowy nie funkcjonuje i nigdy nie zafunkcjonuje. Nie zmuszam też Pani do podzielenia moich poglądów piszę tylko to co uważam za rozsądne i racjonalne. Gdybym miał Pani wyobraźnię to idea międzymorza obejmowała by jeszcze Skandynawię i Afrykę do RPA.
 • @Husky 08:20:58
  Szkoda że nie zero
 • @Miksa 23:47:22
  Idea międzymorza bardzo może pasować pewnej nacji znad morza martwego. Po prostu będą kierownikiem tego przedsięwzięcia, bo przecież ktoś musi być szefem.
 • @Miksa 23:47:22
  "Szanowna Pani ja w przeciwieństwie do Pani mam odwagę przedstawiać się z imienia i nazwiska. Po drugie o głupocie idei międzymorza już na neonie pisałem…"/Arkadiusz Miksa/

  Na imię mam Agnieszka, a moje nazwisko jest Studzińska, stąd AgnieszkaS. Ja jak najbardziej mam odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem pod własnymi poglądami.

  Pańskie widzenie idei Międzymorza nie odbiega od cynicznych wyobrażeń rosyjskich nacjonalistów na emigracji w USA, tzw. putinowców, z którymi wielokrotnie miałam wątpliwą przyjemność wymiany poglądów. Cóż oni to są Rosjanie, raczej w stosunku do nas krytyczni, żeby nie napisać nieżyczliwi, a Pan występuje tutaj jako Polak.
 • @Oracz, Niestety jesteś tu jedyny, który to zrozumie, bo dane ci jest rozumieć, więc jeśli nie znasz, to gorąco polecam!
  .  "Powałanych jest wielu, ale wybranych będzie niewielu."  Jest tu zawarte kilka tematów i warte jest obejrzeć to w człości, i oczywiście gorąco proponuję też, zobaczyć pozostałe publikacje.

  https://youtu.be/KPGDw1yE21Q?t=22s
  http://web.archive.org/web/20121227052220/http://one-evil.org:80/

  https://www.bibliotecapleyades.net/vatican/esp_vatican144.htm
  Bogumił Boguchwał
 • @AgnieszkaS 03:03:56
  A rozumie pani pojęcie nacjonalizm? Wątpię. Akurat z nacjonalistami rosyjskimi mogłoby być po drodze, bo oni chcą państwa narodowego. Imperializm to nie to samo. I wątpię, aby sie uzewnętrzniali przed syjonistką.
 • Dorian jeszcze dzisiaj poszaleje nad Bahamami
  a potem- jak złowieszczo prognozuje amerykańska tefałen- uda się niebezpiecznie do USA-:)) .Trump z niecierpliwością czeka od soboty. Tymczasem Dorian może przepoczwarzyć się w Zefir (ek).
 • Czego Stany Zjednoczone chcą od Polski? | R. Winnicki
  https://youtu.be/HZhKylBn-hk

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031